Южнославянските езици между  националната индивидуалност и славянската взаимност в съчиненията на Антон Безеншек (1854-1915)

Южнославянските езици между националната индивидуалност и славянската взаимност в съчиненията на Антон Безеншек (1854-1915)

ISBN: 978-954-775-955-8
Продуктът не е наличен.

Книгата е посветена на неизследвания интер­лингвистичен проект на словенския филолог, публицист, преводач и стенограф Антон Безен­шек. В нея са представени идеите му за създаване на общо южнославянско писмо на основата на стенографията. Също така са проучени езиковите параметри на разностранната му дейност за културното сближаване на южнославянските народи. В този контекст са анализирани научно­попу­ляр­ните съчинения, художествените пре­води и оригиналните лингводидактични идеи на автора.
Въвеждането на Безеншековия лингвокул­турен проект в историята на славянската интерлингвистика от края на ХІХ и началото на ХХ в. дава възможност да се проблематизира същинската роля на общоюжнославянските културни направления като стандартологичен фактор при изграждането на националните книжовни езици на южните славяни.

Жанр Литературознание / Езикознание
Размер 14,5 х 20 cm
Страници 248 страници
Подвързия Мека подвързия
Език Български
Полезно
В този раздел можете да получите полезна информация за процеса на издаването, терминологията и основните понятия в печатния процес, ще се опитаме да ви помогнем с няколко съвета, за да подготвите добре файловете си за печат.

Използване на FTP

Речник

Издаване на книга във Фабер

Как да подготвим за печат файлове от MS Word